فروشگاه اینترنتی آی تی پویا
قیمت لپ تاپ, قیمت کامپیوتر, قیمت گوشی, قیمت تبلت, قیمت کنسول بازی
0

سبد خرید شما خالی است.

نشانه های هک شدن گوشی هوشمند و راه‌ های فرار از آن‌ها | آی تی پویا

نشانه های هک شدن گوشی هوشمند و راه‌ های فرار از آن‌ها | آی تی پویا

هک شدن گوشی هوشمند یکی از معضلات و دغدغه‌هایی است که این روزها اکثر کاربران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. در این مطلب تصمیم داریم به نشانه های هک شدن گوشی اندروید و آیفون بپردازیم. هدف از ارائه این مطلب این است که کاربرانی که گوشی هوشمند دارند، خود را از دام هکرها نجات دهند تا امکان دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی آن‌ها فراهم نشود.

در بخش اول این مطلب نشانه های هک شدن گوشی را بیان می‌کنیم و در بخش دوم به راه‌های فرار از هک شدن می‌پردازیم.

هک شدن گوشی

هک شدن گوشی هوشمند چه آسیب‌هایی به همراه دارد؟

وقتی یک هکر گوشی شما را هک می‌کند، این احتمال وجود دارد که به بخش خاصی از گوشی هوشمند شما دسترسی پیدا کند و یا این که کل گوشی را در اختیار خودش بگیرد. در این مواقع چند مشکل ممکن است پیش بیاید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود:

  • احتمال حذف شدن فایل‌های مهم و ضروری (پروژه‌های دانشجویی و غیره) از روی گوشی
  • احتمال آسیب زدن و ویروسی کردن کل گوشی
  • احتمال دسترسی به تمامی رمز عبورها و اطلاعات بانکی کاربر
  • احتمال دسترسی به تمام اطلاعات (متن، ویدیو و تصاویر) خصوصی

در ادامه این مطلب به نشانه های هک شدن گوشی ایفون و اندروید خواهیم پرداخت. پس اگر تمایل دارید که این نشانه ها را بدانید، ما را از لذت همراهی خود تا پایان این مطلب محروم نکنید.

ویدیویی برای آگاهی از نشانه های هک شدن گوشی هوشمند

قصد داریم در ابتدا، ویدیویی را تماشا کنید که در آن 6 نشانه برای هک شدن گوشی ایفون و اندروید ذکر می‌شود.

حال که ویدیو را تماشا کردید و کم و بیش از نشانه های هک شدن گوشی اندروید و ایفون با خبر شدید، تصمیم داریم به توضیح کامل این نشانه‌ها بپردازیم.

6. باتری، اولین نشانه است. آن را جدی بگیرید!

وقتی گوشی هوشمند شما هک می‌شود، باتری گوشی در برخی مواقع رفتارهای عجیبی از خود نشان می‌دهد. وقتی خوب فکرش را می‌کنید، می‌بینید که باتری شما تا دیروز هیچ مشکلی نداشت ولی ناگهان خیلی زود شارژ خالی می‌کند و خاموش می‌شود.

گاهی می‌بینید که گوشی شما 60 درصد شارژ دارد ولی 5 دقیقه بعد شارژ آن 10 درصد می‌شود. بنابراین همیشه به رفتارهای باتری اهمیت دهید. بعضی گوشی‌ها مشکل باتری دارند ولی این مشکل به گونه‌ای نیست که ناگهانی اتفاق بیفتد بلکه در اغلب موارد تدریجی است.

5. گوشی شروع به ریستارت و کارهای عجیب و غریب می‌کند

در بعضی از مواقع وقتی گوشی هک می‌شود، می‌بینید که به صورت ناخواسته کار می‌کند. چند مورد از این کارها عبارت است از:

  • ریستارت شدن ناگهانی
  • خاموش شدن
  • باز کردن برنامه‌هایی که شما اصلاً نمی‌خواستید باز شوند
  • گرفتن شماره‌های عجیب

هر چند که وقتی سن بعضی گوشی‌‎ها بالا می‌رود، این کارها را انجام می‌دهند ولی اگر اتفاقات بالا به صورت ناگهانی افتاد، به هک شدن گوشی خود شک کنید.

هک شدن گوشی

4. داغ شدن گوشی هوشمند

گاهی پیش می‌آید که می‌بینید گوشی شما به صورت دائمی داغ است. البته وقتی یک برنامه مانند اینستاگرام را باز کنید و با آن کار کنید، گوشی شما داغ می‌شود ولی در برخی مواقع گوشی شما بدون این‌که کار خاصی با آن بکنید، همیشه داغ است. در صورتی که چنین اتفاقی افتاد، بد نیست گوشی خود را به یک متخصص نشان دهید.

3. وجود شماره‌های ناشناخته و عجیب در لیست تماس‌‎های گوشی

گاهی مواقع وقتی لیست آخرین تماس‌های گوشی خود را می‌بینید، شماره‌هایی را مشاهده می‌کنید که اصلاً هیچ دخالتی در برقراری تماس با آن‌ها نداشته‌اید. در چنین مواقعی معلوم است که شخص دیگری به گوشی شما دسترسی دارد.

2. کنترل شدن، نشانه دیگری از هک شدن گوشی

اگر تمایل دارید گوشی هوشمند خود را خاموش کنید ولی نمی‌توانید یا اینکه می‌بینید میزان روشنایی گوشی شما تغییر می‌کند یا اپلیکیشن‌های خاصی اجرا و بسته می‌شوند، احتمالاً شخص دیگری دارد، گوشی شما را کنترل می‌کند. همیشه باید کنترل گوشی به صورت تمام و کمال در اختیار شما باشد.

1. سر و صداهای جالب

گاهی با شخصی تماس گرفته‌اید و دارید با او صحبت می‌کنید که می‌بینید صداهای عجیبی از گوشی به گوشی می‌رسد. اگر چنین مشکلی پیش آمد، بد نیست که گوشی خود را برای بررسی نزد کارشناس ببرید. برخی مواقع این صداها نشان می‌دهد که شخص دیگری دارد به تماس شما گوش می‌دهد.

مخفی کردن فایلها در گوشی اندروید
2019-12-11 79

مخفی کردن فایلها در گوشی اندروید یکی از دغدغه‌هایی که برخی از مواقع به سراغ ما هم می‌آید. گاهی پوشه‌ای داریم که از افشای اطلاعات درون آن نگران هستیم و دوست نداریم اطلاعات و محتوای درون آن افشا شود. مخفی کردن فایل ها در اندروید کار چندان مشکلی نیست و به راحتی انجام می‌شود. در […]

باز کردن قفل کامپیوتر با حسگر اثر انگشت گوشی
2019-12-11 148

در این قیمت از ببینیم و بدانیم، قصد داریم به آموزش باز کردن قفل کامپیوتر با حسگر اثر انگشت گوشی بپردازیم. شاید خبر نداشتید ولی سنسور اثر انگشت یک گوشی اندروید می‌تواند کارهای زیادی برای شما انجام دهد. یکی از این کارها، باز کردن قفل کامپیوتر و لپ تاپ است. در ادامه این مطلب تصمیم […]

روش تمیز کردن صفحه نمایش
2019-11-13 179

روش تمیز کردن صفحه نمایش گوشی یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی است که گوشی هوشمند دارند و روی تمیزی و سلامت گوشی خود حساس هستند. برخی از کاربران آی تی پویا بر اثر پاک کردن اشتباه صفحه نمایش گوشی هوشمند یا تبلت خود باعث وارد شدن آسیب به آن شدند. متخصصان آی تی پویا به […]

*    

*    

0 0