فروشگاه اینترنتی آی تی پویا
قیمت لپ تاپ, قیمت کامپیوتر, قیمت گوشی, قیمت تبلت, قیمت کنسول بازی
0

سبد خرید شما خالی است.

روش تمیز کردن صفحه نمایش گوشی و تبلت | آی تی پویا

روش تمیز کردن صفحه نمایش گوشی و تبلت | آی تی پویا

روش تمیز کردن صفحه نمایش گوشی یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی است که گوشی هوشمند دارند و روی تمیزی و سلامت گوشی خود حساس هستند. برخی از کاربران آی تی پویا بر اثر پاک کردن اشتباه صفحه نمایش گوشی هوشمند یا تبلت خود باعث وارد شدن آسیب به آن شدند. متخصصان آی تی پویا به خاطر مشاهده فراوان خرابی گوشی‌ها بر اثر این اشتباه تصمیم گرفتند روش تمیز کردن صفحه نمایش گوشی و تبلت را آموزش دهند. بنابراین اگر می‌خواهید صفحه نمایش گوشی و تبلت شما همیشه سالم و تمیز باشد، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

این مقاله توسط متخصصان آی تی پویا و با کمک گرفتن از مقاله سایت میک یوز آف تهیه شده است.

روش تمیز کردن صفحه نمایش

در این مطلب برای آموزش روش تمیز کردن صفحه نمایش گوشی و تبلت تصمیم گرفتیم به دو دسته از کارها اشاره کنیم:

  1. کارهایی که حین تمیز و پاک کردن صفحه نمایش نباید انجام دهیم
  2. کارهایی که حین تمیز و پاک کردن صفحه نمایش باید انجام دهیم

روش تمیز کردن صفحه نمایش گوشی : نبایدها

  • هیچ‌گاه برای تمیز کردن صفحه نمایش گوشی و تبلت از مواد شیمیایی و پاک‌کننده‌های قوی استفاده نکنید. آب، بهترین پاک‌کننده برای صفحه نمایش گوشی و تبلت است.
  • به هیچ عنوان از پارچه‌های زمخت یا دستمال کاغذی استفاده نکنید؛ زیرا امکان آسیب زدن به صفحه نمایش گوشی با این وسایل وجود دارد. پارچه‌های فیبری که مخصوص سطوح حساس به بازار عرضه شده است، گزینه مناسبی به حساب می‌آید.
  • برای تمیز کردن صفحه نمایش گوشی و تبلت به هیچ عنوان از آب به مقدار زیاد استفاده کنید. کافی پارچه فیبری خود را کمی با آب مرطوب کنید.
  • هیچ‌گاه در حین تمیز کردن صفحه نمایش، فشار بیش از حد روی صفحه نمایش وارد نکنید؛ زیرا موجب آسیب دیدن آن می‌شود. آرام کار کنید.

پارچه فیبری دقیقاً چیست؟

برخی از کاربران می‌‎پرسند که منظور از پارچه فیبری چیست؟ اگر بخواهیم خیلی ساده و بی‌حاشیه صحبت کنیم، بهترین نمونه پارچه فیبری، دستمال‌هایی است که برای تمیز کردن عینک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش تمیز کردن صفحه نمایش

تمیز کردن صفحه نمایش گوشی و تبلت : بایدها

  • ابتدا گوشی یا تبلت خود را خاموش کنید. این گام اختیاری است ولی در صورتی که از پارچه مرطوب استفاده می‌کنید، بهتر است که این کار را انجام دهید. کمترین مزیتی که این گام دارد، این است که باعث می‌شود بخش‌های کثیف صفحه نمایش را بهتر ببینید.
  • دستمال عینک یا پارچه فیبری را به صورت افقی یا عمودی و آرام روی صفحه نمایش گوشی بکشید. این کار را تکرار کنید تا صفحه نمایش به صورت کامل تمیز شود.
  • در این مرحله صفحه نمایش گوشی تمیز شده است ولی یک گام کوچک دیگر آن را تمیزتر می‌کند. در این مرحله یک اسپری بدون الکل و آمونیاک می‌تواند بسیار مفید باشد؛ زیرا می‌تواند کلیه باکتری‌های موجود در صفحه نمایش را از بین ببرد. به خاطر داشته باشید که به هیچ عنوان از شوینده‌های متداول الکل‌دار استفاده نکنید. مقداری از محلول بدون الکل و آمونیاک را روی دستمال بزنید و مجدداً صفحه نمایش را با حرکات عمودی و افقی دستمال روی نمایشگر تمیز کنید.

اکنون با اطمینان از تمیز شدن صفحه نمایش گوشی می‌توانید از آن استفاده کنید. در این بخش ویدیویی قرار داده‌ایم که روش تمیز کردن صفحه نمایش گوشی و تبلت را به شما آموزش می‌دهد:

مخفی کردن فایلها در گوشی اندروید
2019-12-11 79

مخفی کردن فایلها در گوشی اندروید یکی از دغدغه‌هایی که برخی از مواقع به سراغ ما هم می‌آید. گاهی پوشه‌ای داریم که از افشای اطلاعات درون آن نگران هستیم و دوست نداریم اطلاعات و محتوای درون آن افشا شود. مخفی کردن فایل ها در اندروید کار چندان مشکلی نیست و به راحتی انجام می‌شود. در […]

باز کردن قفل کامپیوتر با حسگر اثر انگشت گوشی
2019-12-11 149

در این قیمت از ببینیم و بدانیم، قصد داریم به آموزش باز کردن قفل کامپیوتر با حسگر اثر انگشت گوشی بپردازیم. شاید خبر نداشتید ولی سنسور اثر انگشت یک گوشی اندروید می‌تواند کارهای زیادی برای شما انجام دهد. یکی از این کارها، باز کردن قفل کامپیوتر و لپ تاپ است. در ادامه این مطلب تصمیم […]

هک شدن گوشی
2019-11-16 116

هک شدن گوشی هوشمند یکی از معضلات و دغدغه‌هایی است که این روزها اکثر کاربران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. در این مطلب تصمیم داریم به نشانه های هک شدن گوشی اندروید و آیفون بپردازیم. هدف از ارائه این مطلب این است که کاربرانی که گوشی هوشمند دارند، خود را از دام هکرها […]

*    

*    

0 0